TaalHelden zijn mensen die zich bijzonder verdienstelijk inzetten voor een beter geletterd Nederland. In alle twaalf provincies worden TaalHelden gekozen. Deze Provinciale TaalHelden zijn automatisch genomineerd voor de landelijke TaalHeldenprijs, die op 24 januari 2019 wordt uitgereikt.

Er zijn drie categorieën TaalHelden:

  • Taalcursist: een (voormalig) laaggeletterde taalcursist en/of Taalambassadeur;
  • Taalbegeleider: een persoon die lees- en schrijfcursisten begeleidt;
  • Bruggenbouwer: een persoon of samenwerkingsverband* die zich inzet om mensen en organisaties aan elkaar te verbinden in de aanpak van laaggeletterdheid.

* Dit jaar zijn voor het eerst ook samenwerkingsverbanden genomineerd binnen deze categorie.

De TaalHelden per provincie zijn:

DRENTHE

Categorie Taalcursist: Jasper Harmes

Categorie Taalbegeleider: Wout Ann Botter

Categorie Bruggenbouwer: Eric van Oosterhout

FLEVOLAND

Categorie Taalcursist: Marina Wapperom

Categorie Taalbegeleider: Onno Hastman

Categorie Bruggenbouwer: Arzu Karadeniz

FRIESLAND

Categorie Taalcursist: Meindert Wilpstra 

Categorie Taalbegeleider: Vera van der Boom

Categorie Bruggenbouwer: Janneke Schuitemaker

GELDERLAND

Categorie Taalcursist: Jose Brunselaar

Categorie Taalbegeleider: Marian Lancee

Categorie Bruggenbouwer: José Boone

GRONINGEN

Categorie Taalcursist: Petra Groen

Categorie Taalbegeleider: Diana Vos

Categorie Bruggenbouwer: Saskia Nijburg en Simone van Leusden

LIMBURG

Categorie Taalcursist: Jos Jacobs uit Leunen

Categorie Taalbegeleider: Heleen van Otterloo

Categorie Bruggenbouwer: Robert Doyen uit Leeuwenborgh

NOORD-BRABANT

Categorie Taalcursist: Wim Sabel

Categorie Taalbegeleider: Shirley Binda

Categorie Bruggenbouwer: Margriet Swinkels en Gerard Suijkerbuijk

NOORD-HOLLAND

Categorie Taalcursist: Nazir Husseini

Categorie Taalbegeleider: Mieke Moen

Categorie Bruggenbouwer: Lucille Pijnenborg

OVERIJSSEL

Categorie Taalcursist: Ricardo Hensema

Categorie Taalbegeleider: Marga van de Merwe

Categorie Bruggenbouwer: Sanne Klaassen

UTRECHT

Categorie Taalcursist: Johan Stets

Categorie Taalbegeleider: Louay Biram 

Categorie Bruggenbouwer: Jiska Huseman 

ZEELAND

Categorie Taalcursist: Godelieve Boerman

Categorie Taalbegeleider: Rita Geensen 

Categorie Bruggenbouwer: Anne-Lies 

ZUID-HOLLAND

Categorie Taalcursist: Muhammad Ali

Categorie Taalbegeleider: Ria Versluis

Categorie Bruggenbouwer: Eline de Visser

Onze website maakt gebruik van cookies om het gebruik en functionaliteit te waarborgen.

Klik hier voor meer informatie over onze cookies OK